Eleringi juht Taavi Veskimägi ütles, et gaasitorusid administratiivselt ära võtta pole mõtet, asi peaks rajanema ikkagi majanduslikul tasuvusel.
Leedu moodi teha pole mõtet, sõnas Veskimägi tänasel foorumil „Kas kingime LNG terminali naabritele?", lisades, et Eestil tuleks Leedu negatiivsest asjaajamiskogemusest õppida.
Leedu valitsus otsustas 2010. aasta mais gaasimüük ja ülekandevõrgud lahku lüüa, mis seni kuulusid mõlemad Leedu Gaasile. See kutsus esile Leedu Gaasi suuromanike Gazpromi ja E.ON AG kriitika ning ähvarduse, et gaasitarned võivad katkeda. Samas, kui Gazprom langetas viimati Eestile ja Lätile müüdava gaasi hinda, jäi gaasi hind Leedule samaks.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Latvenergo hinnangul on veeldatud gaasi terminali parimaks asukohaks mitte Eestis asuv Paldiski linn, vaid hoopis Läti.
Lift on investeering 15–20 aasta tööefektiivsusesse, ohutusse ja kulukontrolli. Kuid millal eelistada soodsat standardlahendust ja millal nõuab objekt erilahendust, mis projekteeritakse konkreetsete mõõtude, koormuste ja regulatsioonide järgi? Projecta Balti OÜ müügijuht Sven-Erik Talivere selgitab, mida jälgida tõsteplatvormide, kaubaliftide ja magnetiliste tõsteseadmete puhul projekteerimisest kuni investeeringu tasuvuseni.