Venemaa peaminister Vladimir Putin süüdistab riiki vallanud kütusekriisis Venemaa naftafirmasid, kes on omavahel kokku leppinud fikseeritud hindades, kirjutab Financial Times.
Putin nõudis eilsel valitsuse istungil, et monopolidevastane ametkond asuks uurima võimalikku hinnakokkulepet suuremate naftafirmade seas. “Defitsiiti ei ole. Ei ole põhjust defitsiidiks. Põhjuseks on kokkumäng,” ütles peaminister. Putini arvates on naftafirmad omavahel kokku leppinud, et panevad turule vaid väikese osa kütust.
Valitsus nõudis veebruaris riigis vastuseks kõrgetele hindadele kütuseturul hinnakontrolli. Esimesest maist tõstis Venemaa bensiinile kehtestatud eksporditariife 44 protsenti, et takistada naftafirmasid müümast kütust kõrgema hinnaga välismaale. Viimane oli nimelt riiki vallanud kütusekriisi peapõhjus.
Tuleval nädalal on Venemaal oodata läinudaastase teraviljakriisi kordumist, ennustab FT. Putin süüdistas samal istungil põllumajandusministrit selles, et viimane ei oma ülevaadet, kui palju vilja koristati. “Ma nõuan, et teie ja energeetikaminister uurite, mis toimub tegelikus elus ja mitte ainult seda, mis on paberil,” tsiteeris FT Putinit.
Autor: Katri Soe-Surén

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 17.06.26, 14:50
Kuidas vähendada robotliinide energiakulu vaakumtehnoloogia abil
Tootmisettevõtetes otsitakse üha enam lahendusi, mis aitaksid vähendada käsitööd, muuta protsesse stabiilsemaks ja parandada töötajate ergonoomikat. Üks võimalus selleks on vaakumtehnoloogia, mida kasutatakse järjest laiemalt nii robotiseeritud tootmisliinidel, pakendamises kui ka materjalikäsitluses.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele