Autotootjate Ford ja Sollers ühisfirma saab Venemaa väliskaubanduspangalt 10 aastaks 39 miljardit rubla (ligi 1 mld eurot) laenu sõidukite tootmiseks.
Laenust rääkis panga järelevalvenõukogu koosolekul Venemaa peaminister Vladimir Putin, edastas uudisteagentuur RIA Novosti. Laenu intressiks oleks 10% aastas.
Mitteametliku info kohaselt investeerivad Ford ja Sollers autotootmisse Venemaal 2020. aastani 1,4 miljardit dollarit. Ühiselt hakatakse tootma kuut marki autosid, milleks on Focus, Mondeo, Kuga, Explorer, Transit ja spetsiaalselt Venemaa turule välja töötatud uus B-klassi sedaan.
Seotud lood
Tänavu 30. tegutsemisaastat tähistav pereettevõte
Tammer OÜ tõenäoliselt ehitus- ja laevatööstuses tutvustamist ei vaja. Ettevõtte arengut on algusest peale vedanud strateegilised investeeringud innovatsiooni, tootearendusse ja töötajatesse, mis on loonud võimaluse koos muutuvate turgude ja tehnoloogiatega kasvada. Kuidas aga sai kohalikust väikefirmast Põhjamaade suurim projektipõhine metallustevalmistaja, mis ekspordib 90% oma toodangust?