Rapsiõlitehase alusepanija pankrot sai lõpu

Jõgevamaa rapsõlitehase käimalükkaja, Lõuna-Eesti omaaegse tuntud ärimehe Vambola Kolbakovi enamusosalusega Lõunatööstuse ASi pankrotipessa laekus kaheksa aasta jooksul vaid 72 000 krooni.

Tartu maakohus kinnitas täna oma määrusega Lõunatööstuse pankrotimenetluse lõpparuande ning vabastas Küllike Miti pankrotihalduri kohustustest.

„Pankrotimenetlusel kui sellisel ei olnud enam mõtet,“ põhjendas Mitt, miks ta taotles pankrotimenetluse lõpparuande kinnitamist. „Rohkem hagisid ja nõudeid kusagile enam esitada ei olnud. Kui pankrotiprotsess oleks jätkunud, oleksime kulutanud sellele rohkem, kui sellest tolku on.“

Miti andmeil kaitsti Lõunatööstuse vastu nõudeid kokku 5,8 miljoni krooni eest. „Füüsiliselt laekus raha 72 000 krooni,“ täpsustas Mitt.

Lõunatööstuse suurim võlausaldaja oli AS Konsultatsioonifirma Aare Sosaar, kelle nõue ulatus 5,3 miljoni kroonin. Konsultatsioonifirma Aare Sosaar oli ka pankrotiavalduse esitaja. Lõunatööstus pankrotistus 14.05.2003.

Vambola Kolbakov asutas Lõunatööstuse ASi 1996. aastal. Lõunatööstus oli Jõgevamaal Painkülas asuva rapsiõlitööstuse alusepanija ja käimalükkaja. Rapsiõlitootja AS Werol Tehased käivitus 1999. aasta 28. juunil. Alates 31.07.2006 kuulub õlitehas Rein Kilgi osalusega ASile Pere.

Osale arutelus

  • Väinu Rozental

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara