Baltika juht Meelis Milder ei rääkinud selgesõnaliselt, kas ettevõtte suuromanikud kavatsevad ka ise aktsiaid märkida ning jättis vastuseta küsimuse emissiooni garanteerimise kohta.
„Ettevõtted ikka aeg-ajalt võtavad turult raha,“ kommenteeris uut aktsiaemissiooni Milder.
„Kui meie senised kaks emisiooni olid mõeldud kriisiga toimetulemise finantseerimiseks, siis seekordne on juba mõeldud kasvu toetamiseks,“ sõnas ta.
Milder lisas, et ettevõtte tänased suuraktsionärid loomulikult toetavad emissiooni ja ilmselt ka kasutavad oma eelisostuõigusi.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Samas on Baltika tema sõnul huvitatud ka uute aktsionäride lisandumisest. „Usun, et emissioon on huvitav ka väikeaktsionäridele, kes saavad oma eelisostuõigust kasutades omandada aktsiaid turuhinnast oluliselt odavamalt,“ lausus Milder.
Milder jättis vastamata küsimusele, kas emissioon on kellegi poolt garanteeritud.
Seotud lood
Eile õhtul saatis Baltika juht Meelis Milder täiendavad vastused Äripäeva küsimustele.
Tallinna ja selle lähiümbrusesse on viimastel aastatel lisandunud sadu tuhandeid ruutmeetreid uusi laopindu. Logistikaparke, mis pakuvad 200–300m² suuruseid ladusid, on turul piisavalt, kuid alla 100m² suuruste laopindade leidmine on endiselt väljakutse. Väikepindade vähesust leevendavad Everaus Kinnisvara vastvalminud lao- ja stock-office-pinnad Lennuradari teel, mis on rajatud just mikro- ja väikeettevõtjate vajadusi silmas pidades.