Anu Jõgi • 7 aprill 2011

Estonian Celli investeering vähendab riigi energiatarbimist 0,3%

Tselluloostitootja Estonian Cell investeeris energiasõltuvuse vähendamiseks 2,7 miljonit eurot ehk 42 miljonit krooni, projekti rahastas osaliselt EAS.

„Kasutuselevõetud tehnoloogia näol on tegemist innovatiivse lahendusega, mis tänu energiakulu alanemisele vähendas ka Eesti Vabariigi energiatarbimist tervikuna 0,3% võrra,“ kommenteeris ASi Estonian Cell juhatuse liige Lauri Raid. Moderniseerimise kaasmõjuna saavutati haavapuitmassi parendatud kvaliteet, mis võimaldab suurendada eksporti Euroopasse.

Kui 2006. aastal käivitati tootmisliin lähtuvalt parimast võimalikust tehnoloogiast, siis nüüd leiti lisaks võimalus vähendada ka energiasõltuvust, teatas ettevõte. Selleks asendati sekundaarveski uut tüüpi tehnoloogiaga ja moderniseeriti primaarveskit.

Kuna tegu on innovatiivse rakendusega Euroopas antud toodangu puhul, siis oli EAS huvitatud projekti osaliselt kaasrahastama. Seadmed võeti käiku märtsis.

AS Estonian Cell on Kundas asuv haavapuitmassi tehas, mis alustas tootmist 2006. aasta aprillis. Estonian Cell on Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu liige.

Jaga lugu:
TÖÖSTUSUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad tööstusuudised igal nädalal enda postkasti.

Tööstusuudised.ee toetajad:

Harro Puusild
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24
Hedi Meigas
Hedi MeigasSündmusedTel: 5384 5159
Rain Jüristo
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077