Estonian Celli investeering vähendab riigi energiatarbimist 0,3%

Tselluloostitootja Estonian Cell investeeris energiasõltuvuse vähendamiseks 2,7 miljonit eurot ehk 42 miljonit krooni, projekti rahastas osaliselt EAS.

„Kasutuselevõetud tehnoloogia näol on tegemist innovatiivse lahendusega, mis tänu energiakulu alanemisele vähendas ka Eesti Vabariigi energiatarbimist tervikuna 0,3% võrra,“ kommenteeris ASi Estonian Cell juhatuse liige Lauri Raid. Moderniseerimise kaasmõjuna saavutati haavapuitmassi parendatud kvaliteet, mis võimaldab suurendada eksporti Euroopasse.

Kui 2006. aastal käivitati tootmisliin lähtuvalt parimast võimalikust tehnoloogiast, siis nüüd leiti lisaks võimalus vähendada ka energiasõltuvust, teatas ettevõte. Selleks asendati sekundaarveski uut tüüpi tehnoloogiaga ja moderniseeriti primaarveskit.

Kuna tegu on innovatiivse rakendusega Euroopas antud toodangu puhul, siis oli EAS huvitatud projekti osaliselt kaasrahastama. Seadmed võeti käiku märtsis.

AS Estonian Cell on Kundas asuv haavapuitmassi tehas, mis alustas tootmist 2006. aasta aprillis. Estonian Cell on Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu liige.

Osale arutelus

  • Anu Jõgi

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara