Outotec projekteerib Eesti Energiale põlevkivi etteande süsteemi

Eesti Energia Õlitööstus sõlmis rahvusvahelise insenerfirmaga Outotec lepingu põlevkivi etteande süsteemi projekteerimiseks ja tarnimiseks.

Rajatav süsteem hakkab põlevkiviga varustama nii tänaseid õlitööstuse seadmeid, kui ka Enefit-280 tootmisseadmeid ning on tulevikus valmis teenindama ka elektrijaama uusi plokke, teatas Eesti Energia.

„Kütuse etteanne on meie tootmises äärmiselt oluline sõlm, mistõttu on väga hea tõdeda, et parima pakkumise tegi just Outotec, kes on varasemalt analoogseid süsteeme projekteerinud ja valmistanud ning teab väga hästi, millist põlevkivi meie uus tehnoloogia vajab,“ ütles Eesti Energia Õlitööstuse juhatuse esimees Igor Kond.

Kütuse etteande süsteem valmib samaaegselt esimese Enefit-280 tehnoloogiat kasutava uue põlvkonna õlitehasega. Esimeses etapis väljaehitatava süsteemi aastane tootmisvõimsus on 4,5 miljonit tonni purustatud põlevkivi ning tootmisvõimsust on vajadusel võimalik tõsta. 

Kondi sõnul on kütuse etteande süsteemi tsiviilehituse hange plaanis välja kuulutada märtsis. „See peaks taaskord andma hea võimaluse saada tööd ka kohalikel ehitusettevõtetel,“ sõnas ta.

Esimene Enefit-280 tehnoloogiat kasutav tehas valmib 2012. aastal ning see toob piirkonda juurde 80 uut alalist töökohta, mille hulgas on ameteid nii inseneridele kui oskustöölistele.

Aastaks 2016. plaanib Eesti Energia välja arendada põlevkivi vedelkütuste tootmiskompleksi, kus toodetud vedelkütused oleksid kvaliteetsemad, kui seni toodetav põlevkiviõli ning neid saaks kasutada tänastele normidele vastava mootorikütusena.

 

Osale arutelus

  • Katre Pilvinski

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara