Vampiirvool röövib 15% elektritarbija rahast

Tühivool ehk vampiirvool (inglise k - vampire current) suurendab tarbija igakust elektriarvet 10-15%, kirjutas elektriseadmeid müüv Oomipood oma viimases kliendilehes.

Vampiirvool on elektrienergia, mida kaasaegsed elektriseadmed tarbivad ka siis, kui need on nupust või puldist välja lülitatud. Tihti ei pane tarbija seda üldse tähele, kuna ta ei tea, kui palju kulus elektrit pesu pesemise, telekavaatamisele või söögi valmistamisele.

Tegelikult võib ühe sellise seadme poolt raisatud energia hoida põlemas 40W hõõgpirni, ütleb Oomipood. Kui kujutada ette, et neid hõõgpirne on kaks, kolm või koguni rohkem. Arvestades seadmete hulka keskmises majapidamises moodustab vampiirvool tervelt 10-15% igakuisest elektriarvest.

Vampiirvoolu eest hoidumiseks tuleks väljalülitatud seadmete juhtmed kas pistikupesadest välja kiskuda, kaugjuhitavate seinapesa vaheadapteritega varustatud seadmed puldist välja lülitada või lülitada seadmed välja pikendusjuhtme lülitist. Seda saab loomulikult teha vaid pikendusjuhtmete korral, mis lülitit omavad.

 

Osale arutelus

  • Anne Oja

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara