Paks lumi katkestab elektrit

Eile alanud lumesaju ja tuisuga kaasneb elektrikatkestuste sagenemise. Kuna lumesadu võib kesta mitu päeva ja on kohati tihe, elektrikatketuste oht püsib.

Rikkeid võib enam esineda just metsatrassidel paiknevatel õhuliinidel, sest liinidele võivad kukkuda lume raskuse all murduvad puud ja oksad, teatas Eesti Energia.
 
Elektrivõrgu rikkeid likvideerivad nii Jaotusvõrgu kui ka ettevõtte partnerite brigaadid. Mõnel juhul võib elektrivarustuse taastamine siiski viibida, sest ligipääs liinitrassidele on kinnituisanud kõrval- ja metsateede tõttu raskendatud.

Inimestel, kelle maja veevarustus sõltub elektrist, soovitab Jaotusvõrk varuda joogivett ning alternatiivsed valgustusallikaid. Samuti tuleks laadida täis mobiiltelefoni aku. Katkestuse korral on soovitatav elektriseadmed välja lülitada, et vältida nende kahjustumist. Katkenud elektriliinidele ei tohi läheneda ega neid puudutada,

Elektrikatkestuse tekkides tuleks oodata enne rikkenumbrile helistamist 15-20 minutit, kuna selle ajaga jõuab katkestuste info infosüsteemi ja nõnda saab helistaja täpsemat infot rikke seisust.

Kui automaatvastajale loetud tekst juba sisaldab helistaja piirkonna rikkeinfot, pole vaja rikkest klienditeenindajale teatada, kuna selle likvideerimisega juba tegeletakse.
 
Kui automaatvastaja sõnum ei sisalda helistaja piirkonna riket, tuleb jääda liinile. Helistaja ühendatakse klienditeenindajaga pärast automaatvastuse lõppu. Ulatuslike elektrikatkestuste puhul võib rikketelefoni ootejärjekord pikeneda.

Rikkest saab teatada ka SMSiga või veebilehel.

Osale arutelus

  • Anne Oja

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara