MKM: Narva elektrijaamad ei vaja eraldi kohtlemist

Narva elektrijaamade väljarebimine üldisest taastuvenergia toetuste kontekstist pole põhjendatud, kommenteeris majandusministeerium Elektrienergia Suurtarbijate Liidu üleskutset lõpetada taastuvenergia toetuse maksmine Narva jaamadele.

Ministeeriumi eelnõu kohaselt vähenevad toetused kõigil põhjendamatult kõrge kapitalitootlikkusega taastuvenergia tootjatel, sealhulgas ka Narva jaamadel. Kõiki ettevõtteid tuleb kohelda võrdselt. Narva jaamade erinev kohtlemine võrreldes teiste sama taastuvat allikat kasutavate tootjatega on diskrimineeriv ning vastuolus Euroopa Liidu põhimõtetega, teatas ministeerium.

Narva jaamade taastuvenergia toetus on aidanud ministeeriumi kinnitusel oluliselt täita riiklikku taastuvelektri eesmärki. Biomassi kasutamist tuleks vaadata Euroopa Liidu kliimapoliitilisel tasemel – eesmärk on vähendada CO2 emissioone (lisaks muud keskkonnamõjud). "See, et emissioone vähendav ettevõte võib saada vabanenud kvoodimüügist tulu, on emissioonikaubanduse funktsioneerimiseks vajalik, kaubandusskeemi orgaaniline osa," seisab ministeeriumi teates.

Globaalses mõttes on oluline, et iga kilo biomassi kasutamist hoiab kokku põlevkivi kasutamist, seega on puidu põletamine vajalik ja kiiduväärne suund.  Lisaks aitab puidumassi, eriti vähemväärtusliku massi, tõhusam kasutamine luua juurde töökohti. Biomassi põletamine koos fossiilsete kütustega on maailmas väga levinud praktika, eriti Soomes, Saksamaal ja Suurbritannias, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara