Ergma tutvustas Marokos Eesti Energia plaane

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Marokos nii parlamendi esindajatekoja esimehe, kui ka peaministriga ning tutvustas neile Eesti Energia plaane.

Ergma tõi kohtumisel esindajatekoja esimehe Abdelwahad Radiga esile Eesti jätkuva koostööhuvi põlevkivi ja taastuvenergeetika valdkonnas. Eesti Energia on näidanud üles valmisolekut kaasa lüüa Maroko põlevkivienergeetika programmides. Samas on allkirjastatud ka vastastikuse mõistmise memorandum, mis annab Eesti Energiale õiguse hakata uurima Maroko põlevkivi ressurssi.

Ergma kinnitas vestlusel, et Maroko on kujunemas Eestile oluliseks partneriks Põhja-Aafrikas. Koostöö on käimas mitmel tasandil ja alles kevadel külastas Marokot peaminister Andrus Ansip.

Kohtumisel kuningriigi peaministri El Fassiga ütles Riigikogu esimees, et Eesti investeeringud Marokosse on viimastel aastatel oluliselt kasvanud. Need puudutavad põhiliselt energeetikat, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia valdkonda ning turismi. Ettevõtjate huvi on kindlasti suurendanud ka aasta eest allkirjastatud investeeringute vastastikuse kaitse leping, käivitunud on ka topeltmaksustamise vältimise lepingu läbirääkimised.

Kõneldes Euroopa Liidu üha tihenevatel sidemetel Marokoga märkis Ergma, et samal ajal kui Maroko kaubavahetusest üle poole on ELiga, võiks Marokole huvi pakkuda ka Eesti kogemus ELi turuga integreerimisel. "Oleme valmis hea meelega jagama oma kogemusi," lubas ta.

Riigikogu delegatsioon koosseisus Jüri Ratas, Peep Aru, Mart Nutt, Mark Soosaar ning Riigikogu kantselei direktor Heiki Sibul, külastab homme Marrakeshi, kus kohtutakse sealse esimese naislinnapea Fatima Zahra Mansouriga. Laupäeval käiakse vanalinnas Eduard Viiralti kunagises elupaigas ning kavas on avada temale pühendatud mälestustahvel.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara