LHV pettus Baltika tulemustes

LHV analüütiku Nils Vaikla sõnul jäid Baltika kolmanda kvartali tulemused selgelt nende ootustele alla.

"Tulemused erinesid meie prognoosidest madalama käibe, brutomarginaali ning suurema valuutakursi muutusest tingitud kahjumi poolest," kommenteeris ta.

Ootasime kolmanda kvartali aastaseks käibekasvuks 2,1%, kuid tegelik müügikäive oli peamiselt kahanenud hulgimüügi tõttu endiselt veel languses, lisas analüütik.

Pettumuseks oli Baltika kolmanda kvartali 49%ne brutomarginaal, mis küll tavaliselt on hooajaliste tegurite mõjul väiksem kui teise kvartali brutomarginaal, kuid lõppenud kvartalis jäi marginaal alla ka eelmise aasta III kvartalile, rääkis Vaikla. "Ettevõtte jaoks on kasumisse jõudmiseks oluline parandada brutomarginaali," lausus ta.

Tugevat mõju avaldas Baltikale Vene rubla ja Ukraina grivna nõrgenemine, mille tulemusena teenis firma kolmandas kvartalis ärikahjumit 1,7 miljonit eurot võrreldes LHV oodatud 0,2 miljoniga.

"Kokkuvõttes ootasime puhaskahjumiks 0,73 miljonit eurot," rääkis Vaikla.
Positiivse poole pealt tasub märkida jaemüügi segmendi kasumlikkust ja võrreldavate tulude 8% kasvu, mis näitab, et eratarbimine Baltika sihtturgudel on paranemas, lisas ta.

Kuna Vene rubla on jätkanud nõrgenemist ka neljandas kvartalis, siis tõenäoliselt kannab Baltika valuuta kurssidest tingitud kahjumit ka järgmises kvartalis, märkis Vaikla.

Osale arutelus

  • Alyona Stadnik

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara