Eesti Energia kolmekordistas kasumi

Eesti Energia 2010/11 majandusaasta teise kvartali (lõppes 30. septembril) kasum ulatus 225 miljoni kroonini ehk üle kolme korra suurema numbrini kui aasta eest, selgub energiaettevõtte vahearuandest.

Eesti Energia käive kasvas aastatagusega võrreldes ligi 18% ning ulatus lõppenud kvartalis 2,59 miljardi kroonini.

Kasumi kasvule aitas Eesti Energia sõnul kaasa elektrienergia kõrgemad müügihinnad ja elektrienergia müügimahu kasv (2135 GWh-lt 2444 GWh-ni) ning põlevkivi ja vedelkütuste tootmise kasumlikkuse suurenemine.
Elektrienergia turgude avamine Eestis ja Leedus ning kõrged hinnad elektribörsidel kasvatasid hüppeliselt müügitulu avatud turgudelt, mis käesoleva majandusaasta II kvartalis moodustasid 51% (eelmise aasta II kvartalis 37%).

Elektrituru osalise avamisega Eestis käivitus samaaegselt 2010. aasta 1. aprillil Eestis Nord Pool Spot elektribörsi Eesti hinnapiirkond1, kus hakati kauplema tarnetega päev-ette-turul.
II kvartalis liikus päeva keskmine hind Eesti piirkonnas laias vahemikus 30,1-462,0 €/MWh, kvartali keskmiseks hinnaks kujunes 51,7 €/MWh.
Erakorraliselt kõrge oli hind 24. augustil, ulatudes 462 €/MWh-ni tulenevalt kõrgest ostuhuvist madala pakkumise juures, mis tõi kaasa viiel tunnil maksimaalse lubatud börsihinna (2000 €/MWh). Antud päeva hinna välja jätmisel kujuneks II kvartali keskmiseks hinnaks Eesti piirkonnas 47,2 €/MWh (0,74 krooni/KWh).

Ettevõtte juhatuse esimees Sandor Liive tunnistab aruandes, et majandusaasta teine kvartal oli Eesti Energiale edukas. „Märkimisväärne on fakt, et üle poole müügitulust ja kasumist teenisime vabadelt turgudelt, olles edukad konkurentsi tingimustes. Teenitud kasumi investeerime jätkuvalt Eestisse – elektri jaotusvõrkudesse, elektri ja vedelkütuste tootmise arendamisse ning seeläbi ka uute töökohtade loomisesse ja Eesti majandusse,“ lisab Liive.

Eesti Energia finantsjuht Margus Kaasik usub energiafirma kasvu püsimisse.
„Toornafta maailmaturuhind on tasemel, mis toetab ka põlevkivist toodetud vedelkütuste tootmismahtude ja müügitulude kasvu. Tänaseks annab vedelkütuste tootmine märkimisväärse osa Eesti Energia kasumist,“ lisas Kaasik.

Osale arutelus

  • Raivo Sormunen

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara