• 18.10.10, 12:40
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kaevandusfirmad peatasid ühinemisplaani

Kaevanduskontsernid Rio Tinto ja BHP Billiton loobusid Austraalia kaevanduste ühendamisest kartelliametite vastuseisu tõttu.
Kui ühinemine oleks õnnestunud, oleks sellest saanud Austraalia majanduse ajaloo suurim ühinemine. Täna hommikul teatasid ettevõtted, et loobuvad vastumeelselt ühinemisplaanist.
Kontsernid soovisid ühendada rauamaagi kaevandamise Lääne-Austraalias Pilbara regioonis, mis oleks võimaldanud neil säästa rohkem kui 10 miljardit eurot aastas.
Juba aasta algul oli Euroopa Komisjon tellinud kartelliuuringu nende Briti ja Austraalia ettevõtete ühinemisplaanidele. Ka Austraalia, Lõuna-Korea, Hiina ja Jaapani konkurentsivalvurid hoiatasid, et ühisettevõtte loomine võimaldaks kontsernidel rauamaagi hindu dikteerida.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Rio Tinto ja BHP Billiton on koos Brasiilia kontserni Vale-ga 3 maailma suurimat rauamaagi tootjat. Rauamaak on põhiliseks tooraineks terase tootmisel.
Autor: Katri Soe-Surén

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 13.03.26, 09:58
NOBE rajas Tallinna lennujaama tehniliselt väga nõudliku lennukihoolduskompleksi
Ehitusfirma NOBE rajas koostöös tellija Airport Cityga Tallinna lennujaama lõunaküljele ühe viimaste aastate tehniliselt keerukama tööstushoone Eestis – lennukihoolduskompleksi rahvusvahelisele lennundusettevõttele Magnetic MRO. Väljakutseks olid üle 40-meetrised kandepostideta silded, ulatuslik pinnasevahetus, ülim ehitustäpsus ning hoone vastavus eriti rangetele lennundusohutus- ja konstruktsiooninõuetele. Projektis lõi kaasa enam kui 80 koostööpartnerit.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele