Soome liftivalmistaja Kone teatab uhkusega, et valmistab Viini kerkivale Austria kõrgeimale hoonele 29 lifti ja kaks eskalaatorit, kirjutab Helsingin Sanomat.
Prantslase Dominique Perrault’ kavandatud 220 meetri kõrgune DC Tower saab Viini uueks maamärgiks.
Energiasäästliku pilvelõhkuja liftides kasutatakse tehnoloogiat, mis muudab ülejääva energia taas elektriks ja suunab selle ehitise elektrivõrku.
Kõrghoone liftid on ka riigi kõige kiiremad – seitse kiirlifti liiguvad 8 meetrit sekundis ehk umbes 29 kilomeetrit tunnis. Need viivad inimesed maa tasapinnalt 200 meetri kõrgusele 40 sekundiga.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Soome liftitootja Kone aktsia tegi päeva sees viie kuu suurima tõusu, kuna ettevõtte kolmanda kvartali kasum ületas analüütikute ootusi.
Tootmise automatiseerimisele ja tööstusautomaatika erilahendustele keskenduv Eesti tehnoloogiaettevõte Smitech OÜ on üles ehitatud kahele tugevusele: ambitsioonikale visioonile ja kõrgetasemelisele insenerioskusele. Mõlemat jagub nii tegevjuht Sander Mitendorfile kui ka peainsener Andres Kruglovile, kes ühise ettevõtmisena otsustasid panna õla alla Eesti tööstuse arengule.