Maþeikiu Nafta sisenes Eestis kütteõli jaeturule

Seni Eestis vaid hulgimüügiga tegelenud Maþeikiu Nafta/Orlen siseneb esmakordselt jaeturule ja alustas kütteõli müümist eraklientidele.

Varem müüs ettevõte Eestis oma toodetud kütuseid vahendajatele ja suurtarbijatele, teatas ettevõte.

„Majanduskriisi järgselt on turuolukord Eestis muutunud ja enamus hulgimüüjaid pakuvad ka tooteid väiketarbijaile. Otsustasime samuti astuda järgmise loogilise sammu ja alustasime sel nädalal kütteõli aktiivset müüki eraklientidele,“ ütles OÜ Mazeikiu Nafta Trading House juhataja Tõnu Ääro.

OÜ Mazeikiu Nafta Trading House tegeleb Baltimaade ainukese kütusetootja ORLEN Lietuva toodangu vahendamise ja müügiga Eestis. Eraklientidele müüdava kütteõli soovitatav miinimumkogus on 1000 liitrit.

„Kuigi kütteõli kasutamine on viimasel aastakümnel vähenenud, on see endiselt oluliselt kohal Eesti majapidamiste soojusenergia tarbimises. Kütteõli eeliseks teiste energiakandjate ees on kõrge energiaväärtus,“ ütles Tõnu Ääro.

OÜ Mazeikiu Nafta Trading House müügitulu Eestis oli eelmisel aastal 4,4 miljardit krooni ja kasum 14,9 miljonit krooni.

OÜ Mazeikiu Nafta Trading House kuulub ORLEN Lietuva Gruppi, endise nimega AB Mazeikiu Nafta. Leedus baseeruv ORLEN Lietuva ainuomanik on Ida- ja Kesk-Euroopa juhtiv naftarafineerija ja kütuse jaemüüja PKN Orlen.

Osale arutelus

  • Silvia Kruusmaa

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara