Hiina tähistab majandusreformide edulugu

Eile tähistas Shenzhen 30 aasta möödumist Hiina majandusreformide algusest, milleks olid kohal tippkommunistid president Hu Jintao eestvedamisel ning ka Hongkongi rikkaim inimene Li Ka-Shing.

Preisdent Hu lubas, et see Lõuna-Hiina linn jätkab ka edaspidi erimajandustsoonina tegutsemist. Piirkond oli esimene erimajandustsoon Hiinas.

Endine Hiina juht Deng Xiaoping nõudis Shenzhenis erimajanduspiirkonna loomist, mis on muutnud Hiina maailma suuruselt teiseks majanduseks. Piirkonna 30 000 elanikuga kaluriküladest on saanud 8,9 miljoni elanikuga metropol. Selles linnas avati Hiina esimene börs ning piirkonnas jätkuvad majanduseksperimendid.

Deng käis välja idee erimajandustsoonide loomisest 1979. aastal. Augustis 1980 said Shenzhen, Zhuhai, Shantou koos Guangdongiga eristaatuse. Muude meetmete seas anti neile maksusoodustusi, et meelitada piirkonda Hongkongi tööstusgigante ning välismaiseid otseinvesteeringuid.

1992. aastal pidas Deng Shenzhenis seeria kõnesid teemal, et majandusreformid peavad jätkuma. Shenzheni börsi ees seisab Dengi ausammas. Sellel börsil on täna noteeritud enam kui tuhat ettevõtet.

Dengi reformide algusest on Hiina majandus kasvanud kolme aastakümnega enam kui 90 korda. Teises kvartalis möödus Hiina majandus ka Jaapanist.

Osale arutelus

  • Romet Kreek

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara