Ligi taastuvenergia toetusest: kõik rumalused ei saa olla igavesed

Rahandusminister Jürgen Ligi langetaks taastuvenergiatoetusi poole võrra.

"Kahtlemata on tegu valdkonna ülekuldamisega tarbija ja konkurentsivõime arvelt ning subsiidiume tuleks poole võrra kärpida. Nende määramine 2007. aasta kevadel oli  parlamendi poolt häbiväärne," on Ligi nördinud.

"Tuulejaamade kasutamisel on võrgupiirangud, mistõttu kõiki projekte niikuinii ei realiseerita. Olemasolevad võivad kurta oma ootuste õiguspärasuse teemal, ent ka tarbijal on õigused ning mitte kõik rumalused ei saa olla igavesed," ähvardab minister. 

"Ma ei riskiks väita, et subsideerimise täielik lõpetamine arukas oleks. Loodud tootmisressurss tuleks siiski rakendada ja Euroopa kliima ja energiapoliitika näeb taastuvenergeetikale eesmärgid, mida oleme tunnistanud," lisas Ligi.

Neljapäevasele valitsuse kabinetiistungile oli teiste seas kutsutud ka konkurentsiameti esindajad, kel valmib algaval nädalal raport taastuvenergia subsiidumite ja nende reaalse vajalikkuse ja analüüs.

Postimees kirjutas, et vaheraportist, mida valitsuskabinetis tutvustati, selgus, et hüdroelektrijaamad ja puitu energiatootmiseks kasutavad elektrijaamad saaksid edukalt ka ilma riigipoolse dotatsioonita hakkama.

Sel aastal kulub taastuvenergia subsiidiumiteks ligikaudu miljard krooni.

Osale arutelus

  • Kadri Paas

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara