Juunis kasvasid elektribörsi kauplemismahud pea poole võrra

Võrguettevõte Elering teatas, et juunis kasvasid päevased kauplemismahud elektribörsi Estlink hinnapiirkonnas võrreldes maikuuga ligi poole võrra. Ostetud elektrienergia koguste maht kasvas 48,5% ja müüdud kogused 64,5%.

Estlink hinnapiirkonna keskmiseks hinnaks kujunes 38,5 EUR/MWh, maiga võrreldes on hind kasvanud 10%. Lähiregioonist eksportisid elektrit juunikuus Eesti, Venemaa ja Valgevene, samal ajal kui nii Lätis kui Leedus on energiadefitsiit ning elekter imporditakse.

Elektriturult ostetud energia moodustas juunis Eesti sisetarbimisestt ligi 42% ning on seega kuuga kasvanud 17 % võrra. Päevased ostumahud suurenesid 5,6 GWh-lt mais 11,9 GWh-ni juunis.

Kokku osteti Estlink hinnapiirkonnas 356 GWh ja müüdi 456 GWh, millest 119 GWh ehk ligi 26% liikus läbi Estlink merekaabli Soome hinnapiirkonda. Soomest Eestisse liikus 19 GWh. Lätti müüdi  juunikuus 142 GWh elektrit, osteti vaid 1,5 GWh. Maikuuga võrreldes vastupidiseks muutunud elektri liikumise suuna tingis Läti hüdrojaamade genereerimise võime vähenemine. (Mais oli samad andmed vastavalt 1,5 GWh ja 182 GWh).  

Konkurentsiameti andmetel tegutseb tänase seisuga elektriturul 258 vabatarbijat. Avatud turul on võimalik elektrit osta kahepoolsete lepingute alusel või elektribörsilt. Vabaturul elektri ostmist vahendab Eestis täna neli bilansihaldurit.

Osale arutelus

  • Jaana Pikalev

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara