Kreeka laevaomanikud ootavad laevade madalamaid hindu, et laiendada laevastiku, vahendab Bloomberg Royal Bank of Scotlandi pankurit.
Royal Bank of Scotland on Kreeka laevaomanike suurim rahastaja.
Maailma suurima laevamaakleri Clarkson Resrearch Services andmetel on uue kahe miljoni barrelilise kandevõimsusega naftasupertankeri ostukulu kasvanud tänavu viis protsenti, 104 miljoni dollarini.
Rauamaaki vedavate laevade, millele on Panama kanal liikluseks liiga kitsas, hind on tõusnud 6,3 protsenti, 59,5 mln dollarile laevast.
Artikkel jätkub pärast reklaami
„Hinnad liiguvad tõenäolisemalt alla, mitte üles,“ ütles panga laevandussektori krediteerimise osakonna juht Lambros Vernavides. „Laevatehastel on jätkuvalt töös suured tellimused. Kui need tööd saavad tehtud, on nad meeleheitlikumad, et leida uusi tellimusi.“
Kreeka laevaomanikud ja operaatorid omavad suuremat laevastiku, kui ükski teine riik. Ka Kreeka uued laevatellimused on suuremad, kui Saksamaal või Hiinal. Kreeka on tellinud 19,2 mln tonni uut laevastiku, Saksamaa 16,8 miljonit ja Hiina 15,2 miljonit tonni.
Tellitud laevade arvult on esikohal sakslased, kellele ehitatakse 933 alust võrreldes Kreeka 857 ja Hiina 710 laevaga.
Seotud lood
Tootmise automatiseerimisele ja tööstusautomaatika erilahendustele keskenduv Eesti tehnoloogiaettevõte Smitech OÜ on üles ehitatud kahele tugevusele: ambitsioonikale visioonile ja kõrgetasemelisele insenerioskusele. Mõlemat jagub nii tegevjuht Sander Mitendorfile kui ka peainsener Andres Kruglovile, kes ühise ettevõtmisena otsustasid panna õla alla Eesti tööstuse arengule.