Anne Oja • 23 juuni 2010

Tulevikutehingud meelitasid Eesti Panga elektribörsile

Eesti Pank otsustas elektrienergiat börsilt osta, kuna keskpank saab sealt elektrit reaalse turuhinnaga ning 2011. aastast on võimalik hinnatippe tulevikutehingutega maandada, rääkis Äripäevale Eesti Panga haldusosakonna juhataja Tarvo Seenmaa.

"Lisaks sisaldas pikaajalise elektriostu lepingu sõlmimiseks küsitud indikatiivne pakkumine märgatavat elektrihinna tõusu. Ilmselt oli pakkuja arvestanud fikseeritud hinna sisse kõik võimalikud riskid," märkis haldusjuht.

Seenmaa ütles, et Eesti Pank ostab börsilt elektrit vahendaja kaudu, mis leiti konkursiga. "Valisime soodsaima pakkumise teinud Nordic Power Management OÜ," lausus ta.

"Kui peaks selguma, et Eesti Pangale börsilt energiaost siiski ei sobi, saame alati kuulutada välja riigihanke fikseeritud hinnaga tarnija leidmiseks. Senine lühike kogemus aga näitab, et börsilt elektrienergia ostmine on olnud majanduslikult kasulikum. Täpsemaid järeldusi saab siiski teha aasta möödudes," ütles Seenmaa.

Ta tõdes, et Eesti Panga peamiseks eesmärgiks elektribörsile minekul oli asjaolu, et nende maja tarbimine ületab seaduses sätestatud 2 GWh piiri ja börsihinnaga loodeti kuludes kokku hoida, mitte ahvatlev võimalus elektrienergia tulevikutehingutega spekuleerida.

Jaga lugu:
Seotud lood
TÖÖSTUSUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad tööstusuudised igal nädalal enda postkasti.

Tööstusuudised.ee toetajad:

Harro Puusild
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24
Rain Jüristo
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077