Stora Enso saadab Soomes osa töölisi sundpuhkusele

Metsandusfirma Stora Enso teatas täna, et alustab Soomes kõnelusi osade saetööstuste tööliste ajutiseks sundpuhkusele saatmiseks.

Põhjuseks puidu hinna järsk tõus Soomes, mis halvab konkurentsivõime.

„Toorme hinna tõus Soomes teeb meile järjest enam muret. Me peame olema valmis kiireteks muutusteks, kui toorme hinnatõus jätkub senises tempos ning seda pole enam võimalik kompenseerida valmistoodete hinna või töö tootlikkuse tõstmisega,“ ütles Stora Enso Wood Products divisjoni juht Hannu Kasurinen pressiteate vahendusel.

Kõnelused puudutavad 500 töötajat Kitee, Uimaharju, Varkause ja Honkalahti saetööstustes. Eesmärk on jõuda kokkuleppele võimalikus töökatkestuses ajavahemikul 1. septembrist aasta lõpuni.

Soomes on Stora Enso tootmisvõimsus 1,3 miljonit kuupmeetrit saematerjali aastas.

Soome Kauppalehti kirjutas täna, et näiteks kuusepalgi hind on Soomes tõusnud viiendiku võrra enam kui 50 eurole kuupmeetrist. Ka teistes Soome metsandusfirmades on plaan tootmist piirata. Lisaks lõi suure augu metsandusfirmade rahakotti Soome sadamatööliste streik aasta alguses, mis peatas toodangu ekspordi. Toorme ostuks olid firmad sunnitud hankima kallist laenuraha.


 

Osale arutelus

  • Sirje Rank

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara