Elektri hind kerkib 1. juunist keskmiselt ligi kolme protsendi võrra, teatas Eesti Energia.
Eesti Energia Jaotusvõrk OÜ võrgutasude tõusu alates juunist keskmiselt 6% võrra kooskõlastas konkurentsiamet tänavu 1. märtsil. Hinnatõusu põhjuseks on Eesti Energia teatel põhivõrguettevõtja Elering OÜ ülekandeteenuse hinna kallinemine.
Keskmise elektritarbimisega Kodu 1 paketti kasutava majapidamise elektriarve kallineb 2,8% ehk 9,85 krooni kuus võrreldes seniste hindadega. Esimese arve uue hinnaga saab klient alates juulist, teatas energiafirma.
Võrgutasude hinnakiri on toodud Eesti Energia kodulehel. 1. juuni võrgutasude muudatused avalikustas Eesti Energia 2. märtsil.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui viimati tõusis elektri hind tänavu 1. juunil, siis peatselt kerkib hind taas. Seda juhul, kui konkurentsiamet nõustub ASi Elering taotlusega tõsta 2011–13 igal aastal võrguteenuse tasu.
Eleringi juht Taavi Veskimägi kinnitas sel nädalal, et elektriturg läks lahti vähem kui Euroopa Komisjonile lubatud 35% ulatuses.
Lift on investeering 15–20 aasta tööefektiivsusesse, ohutusse ja kulukontrolli. Kuid millal eelistada soodsat standardlahendust ja millal nõuab objekt erilahendust, mis projekteeritakse konkreetsete mõõtude, koormuste ja regulatsioonide järgi? Projecta Balti OÜ müügijuht Sven-Erik Talivere selgitab, mida jälgida tõsteplatvormide, kaubaliftide ja magnetiliste tõsteseadmete puhul projekteerimisest kuni investeeringu tasuvuseni.