USA siseminister Ken Salazar kuulutab täna välja keelu naftauuringutele Arktika vetes, täna peaks selguma ka see, kas Mehhiko lahes uppunud naftapuurauku õnnestub betoneerida.
Kõik puurimised katkestatakse vähemasti 2011. aastani ja seetõttu, et Arktikas võib naftaleke omada palju hullemaid tagajärgi kui katastroof Mehhiko lahes, kirjutas Los Angeles Times.
Sel ajal, kui puurimist ei toimu, uurivad eksperdid puurimistehnoloogiat ja kontrollivad, kas USA tuleks lekkega toime.
Arktika puurimiskeelust kannab kahju eelkõige Shell, mis on hankinud kuus puurimisluba viie maardla uurimiseks, kolme puurauku oleks hakatud rajama juba tänavu suvel.
Mehhiko lahes põhjustas looduskatastroofi 20. aprillil toimunud õnnetus British Petroleumi puurtornis Deepwater Horizon. 11 inimest hukkus, naftapuurimisplatvorm vajus merepõhja ja puuraugust hakkas välja voolama naftat. Naftalaik on võtnud juba hiigelmõõtmed ja selle levikut pole kuu aja jooksul suudetud piirata.
BP on naftat tõrjunud mürgiste kemikaalidega ja suur hulk musta kulda on seetõttu 1,5 kilomeetri sügavusel vee all, vahendas Aktuaalne kaamera. USA valitsus kahtlustab, et naftat om nerre lekkinud neli korda rohkem kui BP tunnistab.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Teadlik metsamajandamine mitte ainult ei paranda metsade tervist ja elurikkust, vaid tagab ka kvaliteetse puidu tootmise ja majandusliku tulu tulevikus. Jätkusuutlik metsamajandus on võtmetegur kliimamuutuse leevendamisel ja loodusvarade säilitamisel, luues tasakaalu ökoloogiliste, majanduslike ja sotsiaalsete hüvede vahel.