Eile hommikul põles Premia Foods ASi Soomes Uusikaupunkis asuv kalatootmisüksus, kahjude ulatus ning võimalik mõju börsifirma äritegevusele on selgitamisel.
Tulekahju likvideeriti sama päeva lõunaks ja inimesed õnnetuse käigus viga ei saanud. Õnnetusse sattunud üksus valmistab suitsutatud kalatooteid peamiselt Soome turu jaoks.
Uusikaupunki tootmishooned on võetud üürile ning Premia Foodsile kuulub tootmiseks vajalik sisseseade. Nii hooned kui sisseseade on kindlustatud. Lisaks on ettevõttel ka ärikatkemisekindlustus, mis katab saamata jääva kaheteist kuu müügikasumi kuni kuue miljoni euro ulatuses ning kuue kuu otsesed tööjõukulud 1,25 miljoni euro ulatuses.
Premia Foodsi peamine kalatootmisüksus asub Eestis Saaremaal. Tootmine ettevõtte Uusikaupunkis asuvas kalatootmisüksuses jätkub osaliselt algaval nädalal.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Tänavu 30. tegutsemisaastat tähistav pereettevõte
Tammer OÜ tõenäoliselt ehitus- ja laevatööstuses tutvustamist ei vaja. Ettevõtte arengut on algusest peale vedanud strateegilised investeeringud innovatsiooni, tootearendusse ja töötajatesse, mis on loonud võimaluse koos muutuvate turgude ja tehnoloogiatega kasvada. Kuidas aga sai kohalikust väikefirmast Põhjamaade suurim projektipõhine metallustevalmistaja, mis ekspordib 90% oma toodangust?