Eurotoetusi on tänavu jagatud 40% enam kui mullu

Välistoetuse saajatele on sel aastal välja makstud 2,4 miljardit krooni, seda on ca 500 miljonit krooni ehk 40 protsenti enam kui möödunud aasta samal ajal.

Eile arutas valitsuskabinet eurotoetuste kasutamise seisu aasta esimeses kvartalis, teatas rahandusministeerium.Valdkonniti on hästi rakendunud tööturumeetmed töötute olukorra leevendamiseks ning ettevõtluse toetamiseks suunatud meetmed.
 
Kogu käimasolevaks toetusperioodiks (2007-2013) eraldatud 65,8 miljardist struktuuri- ja maaelutoetuste kroonist on rahastusotsustega kaetud 59 protsenti ning toetuse saajatele välja makstud 17 protsenti. Enim on kasvanud struktuuritoetuste väljamaksed – eelmise aasta esimese kvartali 350 miljonilt kroonilt sel aastal 1,2 miljardi kroonini.
 
Esimeses kvartalis sai Eesti ka Euroopa Komisjoni heakskiidu neljale suurprojektile – elektrirongide ja reostustõrjelaeva soetamisele, Põhja-Eesti Regionaalhaigla renoveerimisele ning Väo-Maardu teelõigu ehitamisele. Euroopa Komisjonile on esitatud 10 suurprojekti kogu perioodiks planeeritud 12st, praeguseks on heakskiidu saanud kuus projekti.
 
Struktuuritoetuste kasutamisel on Eesti teiste Euroopa riikidega võrreldes jätkuvalt esirinnas. Eesti väljamaksed on 13,9 protsenti, mida edestab vaid Iirimaa 18,1 protsendiga. Meile järgnevad Läti 12,9 protsendi ja Belgia 11,8 protsendiga.

Osale arutelus

  • Katre Pilvinski

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara