Kohus tühistas Kiviõli Keemiastööstuse karjääri kaevandamisloa

Tallinna ringkonnakohus tühistas möödunud reedel Kiviõli Keemistööstusele Põhja-Kiviõli II põlevkivikarjääris kaevandamisloa.

Ringkonnakohus leidis, et keskkonnaministeerium oleks pidanud panema kavandamisloa taotluse ja kaevandamisloa eelnõu koos avalikult välja ning tagama huvilistele võimaluse dokumentidega mõistliku aja jooksul tutvuda ning esitada vastuväiteid ja ettepanekuid. Kuna seda ei tehtud, võisid kaevandamisloa menetluses jääda arvestamata asjaolud, mis  võisid mõjutada loa väljaandmise sisulist otsustamist, nentis kohus.

Koos otsusega keelas ringkonnakohus taas kõik kaevetööd Põhja-Kiviõli II põlevkivikarjääris.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium on samas alustanud kinnisasja sundvõõrandamise seaduse alusel menetlust, mille eesmärgiks on karjäärialal asuvate kinnistulele riigi kasuks sundvalduse seadmine.

Kohtus maaomanikke esindanud advokaadibüroo Tark & Co advokaat Jaana Penne sõnas, et Tallinna Ringkonnakohtu reedene otsus tähendab antud juhul ka seda, et riigi sekkumine maaomanike omandiõiguse teostamisse sundvalduse seadmise kaudu on selgelt alusetu ja ebaproportsionaalne. „Õigusvastasest kaevandamiloast ei saa tekkida mingisugust ülekaalukat avalikku huvi maaomanike kinnistutele sundvalduse seadmiseks ega kasutusvaldajate kasutusvalduse sundvõõrandamiseks,“ sõnas Penne.

Kaebuse Kiviõli Keemistööstuse OÜ-le väljastatud kaevandamisloa kohta esitasid kaheksa eraisikut ja üks ettevõte, kellele kuuluvad Põhja-Kiviõli põlevkivikarjääri II etapi laienduse piirkonda jäävad maatükid.

Osale arutelus

  • Anu Jõgi

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara