Eile tarbiti Eestis läbi aegade suurim kogus elektrit

Eile õhtul kell 17.40-17.45 fikseeriti Eleringis Eesti elektrienergia juhtimiskeskuses kõigi aegade elektritarbimise rekord 1577,5 megavatti.

Elektritarbimise rekordi fikseeris elektrisüsteemi reaalajas juhtimiseks ja monitooringuks kasutatav juhtimissüsteem, kuhu kogutakse kokku elektrisüsteemi juhtimiseks vajalikud andmed kõikidest Eleringi alajaamadest, suurematelt tootjatelt ja samuti ka naaberriikide elektrisüsteemidest.

Suure tarbimise põhjuseks on väga külm ilm (koos tuulega) ja juba pikemalt jätkunud külmaperiood. Seoses külmadega on Eleringile kuuluv elektrivõrk koormatud tavalisest intensiivsemalt.

Eleringi Eesti elektrienergia juhtimiskeskuse andmetel on elektriseadmed külmale seni hästi vastu pidanud ning probleeme elektrienergia ülekandega esinenud ei ole.

Eelmine rekord pärineb aastast 2006, kui viieminutilise tipukoormuse mõõtmisel tarbiti keskmiselt 1555 MW elektrienergiat.

Eile õhtul toimunud omaniku vahetumise järel sai Eleringi täisomanikuks turuosalise Eesti Energia asemel majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kaudu riik. Elering vastutab Eesti elektrisüsteemi kui terviku toimimise eest, et igal ajahetkel oleks tagatud tarbijatele nõuetekohase kvaliteediga elektrivarustus.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara