Puusaag: ekspordi vähenemine 8% kehvemast kehvem

Novembris ekspordi vähenemine vaid 8% võrra on langemine niigi üsna madalast baasist ja rõõmustada ei ole justkui millegi üle, märkis Krimelte juht Jaan Puusaag.

"Kriis eksporditurgudel ei alanud eelmise aasta esimesest jaanuarist. Eelmise aasta teine pool algas juba üleüldine langustrend, mis kulmineerus viimases kvartalis. Seega on võrdluseks juba oluliselt madalam baas," kommenteeris Puusaag ekspordi languse pidurdumist mullu novembris.

"Kui laias laastus võib väita, et eksport vähenes novembris vaid 8%, siis on see langemine niigi juba üsna madalast baasist ja rõõmustada ei ole justkui millegi üle," tõdes ettevõtja ja lisas, et kui eelmise aasta tulemus oli kehv, siis nüüd on 8% juba kehvem kui kehvasti. 

"Meie 2009. aasta eksport novembris ületas 2008. aasta eksporti. Krimelte näitas novembris eelmise aastaga võrreldes 57% ja Wolf Grupp tervikune 53% käibekasvu," rääkis ettevõtte juht.

Puusaagi sõnul kasvas eelmisel aastal eksport kõikidesse Skandinaavia riikidesse. Ülejäänud piirkondadesse eksport kahjuks vähenes.

Ettevõtja lisas, et Krimelte hakkas uuele turule Brasiiliasse eksportima alles aasta viimases kvartalis, seetõttu ei saa neid tulemusi veel varasemate perioodidega võrrelda.  

Kui 2009. aasta jaanuarist oktoobrini vähenes eksport kuus eelmise aasta vastava kuuga võrreldes keskmiselt 26% ja import 36%, siis novembris vähenes eksport vaid 8% (0,8 miljardit krooni) ning import 21% (2,7 miljardit krooni), teatas täna statistikaamet.

Osale arutelus

  • Katre Pilvinski

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara