Madratsitootja jõudis kasumisse

Vedrumadratsite tootja Tarmel Furniture OÜ
jõudis käesoleva aasta 9kuu tulemusena kasumisse, teatas ettevõte.

Peale uude tehasesse kolimist 2007.a. veebruaris jõudsime esmakordselt jooksvasse kasumisse, märkis ettevõtte juht Aare Paloots. "Kuna uus tehas sai vanaga võrreldes ehitatud kolm korda suurema käibe tarbeks, siis praegustes majandustingimustes võib pidada seda päris heaks saavutuseks."

"Kui aastat alustasime 27%-se käibelangusega, siis üheksa kuuga oleme jõudnud +9% peale," ütles Paloots. "Põhiturgude kuni 30%-se nõudluse languse tingimustes on seda võimaldanud edukas sisenemine Norra turule, millele eelnes mitu aastat ettevalmistusi ja samuti teiste klientide turu keskmisest parem müük. Eestisse jääb küll ainult 10% toodangust, kuid rõõmu teeb, et oleme suutnud säilitada eelmise aasta müügitaseme. Näeme välisturgudel häid võimalusi käibe kasvatamiseks ka järgmisel aastal. Tuleval aastal tuleb investeerida seadmetesse, et tõsta efektiivsust ja olla valmis turgude taastumiseks."


Tarmel Furniture OÜ moodustati Tarmel AS Mööblitehase baasil 2003. aastal. 2007.a. alguses kolisime Maardu ja Tallinna piirile spetsiaalselt vooditootmiseks ehitatud tehasesse. Uus tehas annab jätkuvalt võmaluse käibe suurendamiseks. Tarmel Furniture põhituruks on Põhjamaad, kuhu läheb ca 90% müügist. Juba 90-te aastate algusest olulisele Soomele on lisandunud üha suurema osatähtsusega Norra ja Rootsi turud. Eestis kasutame kaubamärki Säng Sohva. Meie tootevalikusse kuuluvad madratsid, kuðetid, voodid koos peatugede ja jalutsikastiga ning mootoriga reguleeritavad voodid.

Tarmel Furniture 2009.a prognoositav käive on 120 mln EEK, mida on 9% rohkem, kui eelnenud aastal. Üsna kindlalt võib väita, et lõpetame aasta kasumis. Firmas töötab kahes vahetuses kokku 110 inimest.


Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara