Maailma suurim tuumareaktorite ehitaja
Areva sai kolm vähem kui nelja miljardi euro suurust pakkumist oma
elektrivõrkude varusute tootmise üksuse müügiks, vahendab Bloomberg.
General Electric tegi pakkumise koos CVC Capital Partnersiga. Pakkumise tegi ka Toshiba. Ühispakkumise tegid ka prantsuse ettevõtted Alstom ja Schneider.
Analüütikud prognoosisid, et pakutakse 4,25 miljardit eurot, mis oleks summa, mis see üksus võiks olla väärt. Prantsuse reaktorimeister müüb üksusi, et saada raha uraanikaevanduste rajamiseks ja ostmaks välja Siemensi osalust tuumareaktorite ühisettevõttes.
Ükski väidetavalt pakkumise teinud ettevõte ega ka Areva pressiesindaja keeldusid Bloombergile teemat kommenteerimast.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Areva on maailmas suuruselt kolmas elektrivõrgu seadmete tootja, jäädes maha vaid Siemensist ja ABBst.
Seotud lood
Lift on investeering 15–20 aasta tööefektiivsusesse, ohutusse ja kulukontrolli. Kuid millal eelistada soodsat standardlahendust ja millal nõuab objekt erilahendust, mis projekteeritakse konkreetsete mõõtude, koormuste ja regulatsioonide järgi? Projecta Balti OÜ müügijuht Sven-Erik Talivere selgitab, mida jälgida tõsteplatvormide, kaubaliftide ja magnetiliste tõsteseadmete puhul projekteerimisest kuni investeeringu tasuvuseni.