General Electricu aktsia võimas ralli

General Electricu aktsia on teinud sel
nädalal võimsa hinnaralli; alates esmaspäevast on väärtpaberi hind kallinenud
üle 15 protsendi.

„Tegemist oleks nagu suure karnevaliga, kus ei tohi küsida, mis kell on ja kus parajasti politsei asub,“ iseloomustas toimuvat investeerimisportaalile MarkeWatch investeerimisfirma Sterne, Agee Leacha analüütik Nicholas Heyman, kes on andnud aktsiale müügisoovituse.

Tema sõnul on hinnaralli üheks põhjuseks ootused, et homme toimuval kohtumisel analüütikutega ütlevad juhid ettevõtte kohta midagi positiivset. Ta soovitas olla ettevaatlik, sest ettevõtte finantspoole suuri kahjumeid pole tunda mitte enne kui järgmisel aastal ning ka nõudluse taastumiseni infrastruktuurile kulub veel aega enam kui aasta.

Heymani arvates ähvardab ettevõtet (pigem varem kui hiljem) suur aktsaiemissioon, mis küll parandab kontserni bilanssi kuid vähendab olemasolevate aktsiate väärtust.

Huntington Assett Managemendi portfellihaldur Peter Sorrentino põhjendas hinnarallit kartuse kadumisega tööstuskonglomeraadi finantsüksuse suhtes. „Palju GE Capital väärt on, saame teada kunagi hiljem,“ lausus ta uudisteagentuurile Bloomberg. „Praegu vaatame jälle tuleviku suunas, kuna see ei ole null,“ lisas Sorrentina.

Just hirmud GE Capitali pärast kukutasid General Electricu aktsia hinna 5. märtsil 6,66 dollarile. Täna pool tundi enne börsipäeva lõppu oli tööstuskonglomeraadi aktsia hind 16,97 dollarit.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara