• 11.09.09, 21:11
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

ExxonMobil ei suuda gaasimaardlaid müüa

Põhja-Ameerika suurim energeetikakompanii ExxonMobil ei suuda müüa nelja Kanadas asuvat gaasivälja, sest madal maagaasi hind pole potentsiaalsete ostjate jaoks atraktiivne, kirjutas Bloomberg.
4. mail müüki pandud maardlatele pole seni tehtud ühtki pakkumist, kinnitas ettevõtte üks juhte Bruce Rauch. Kahes maardlas pumbatakse aktiivselt nii gaasi kui ka naftat, kaks maardlat seisavad aga jõude.
Seitsme ja poole aasta madalaimale tasemele langenud gaasi hind on põhjustanud paljudes ettevõtetes töökohtade koondamisi ning kulude kokkuhoidu. Tarbimise langus ning ületootmise tõttu on Texase ja Louisiana energeetikakompaniid pumbanud 1,055 triljonit kuupjalga gaasireservuaaridesse. Sellest kogusest piisab New Yorgi osariigi nõudluse rahuldamiseks peaaegu 11 kuuks.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 12.12.25, 12:35
Tark energiamajandus peaks olema ettevõtete strateegiline valik
Energiaturg on murdepunktis. Taastuvenergia kiire kasv, võrkude piiratud läbilaskevõime ja desünkroniseerumine Venemaa elektrisüsteemist on viinud Eesti energiasüsteemi Euroopa sagedusalasse ja tänu sellele oleme ettearvamatu naabri elektrisüsteemist sõltumatud. Samas peame koos naabrite Läti, Leedu ja Soomega hoidma energiasüsteemi toimimas ja panustama rohkem varustuskindluse tagamiseks. Tuleb mitte ainult rääkida muutustest, vaid ehitada süsteeme, mis on juhitavad ja mis võimaldavad ettevõtetel uues reaalsuses raha teenida, riske vähendada ja energiat targalt juhtida.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele