Elering: Veskimägi oli loogiline valik

Kuna Taavi Veskimägi on olnud energeetika
teemal Riigikogus üks peamisi eestkõnelejaid ja tugeva juhtumiskogemusega, siis
oli ta meie arvates loogiline valik, ütles Eleringi nõukogu esimees Raine
Pajo.

"Eleringi juhatuse esimehe kohale ei kuulutatud konkurssi. Juhatuse esimehe määramine on ettevõtte omanike otsustuspädevuses ja me leidsime nõukogus pärast analüüsi, et sellele ametikohale on olemas väga sobiv inimene Taavi Veskimäe näol," märkis Pajo.

Ta lisas, et otsustamise valikuid kitsendas oluliselt asjaolu, et Elering peab olema elektritootjatest ja tarbijatest sõltumatult juhitud ettevõte ja selle tagamiseks on parim, kui juhatuse esimees on sobiva taustaga inimene väljapoolt senist Eesti Energia kontserni.

"Elering on Eesti Energia kontsernist eraldi seisvana täiesti uues olukorras, mis vajab täiendavat suutlikkust nii administratiiv-, välissuhete- kui ka finantsjuhtimises tagamaks efektiivselt toimiva süsteemihalduri tööd. Kuna Veskimägi on olnud energeetika teemal Riigikogus üks peamisi eestkõnelejaid ja tugeva juhtumiskogemusega, siis oli ta meie arvates loogiline valik," põhjendas Pajo Eleringi valikut.

"Veskimäest saab Elering OÜ juhatuse esimees, mis tähendab, et tema vastutab ettevõtte igapäevase juhtimise ning strateegiliste eesmärkide elluviimise eest," lisas ta. Eleringist peab Pajo sõnul kujunema toimiva elektrituru nurgakivi Eestis. "Ettevõtte esmane ülesanne on tagada elektrisüsteemi tehniline toimimine, turuplats turuosalistele ning varustuskindlus tarbijatele. Lähiaastatel on Eleringi jaoks olulisemad projektid EstLink 2, gaasiturbiinjaama rajamine ning turuplatsi loomine," rääkis ta uue Eleringi juhi vastutusvaldkonnast.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara