Möödunud aastal ostis Eesti Leedust sisse 1207 gigavatt-tundi elektrienergiat, selgus reedel avaldatud statistika aastaraamatust.
Lätist ostis Eesti sisse 83 gigavatt-tundi ja Soomest 79 gigavatt-tundi elektrienergiat. Eesti enda elektritootmine vähenes samal ajal 12 189 gigavatt-tunnilt 10 581 gigavatt-tunnini.
2007. aastal ostis Eesti sisse vaid 345 gigavatt-tundi elektrienergiat, mida on ligi neli korda vähem kui mullu.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 11.05.26, 14:27
Kuidas säilitada tootmisettevõtte energiajulgeolek heitlikes turutingimustes
Tootmisettevõtte jaoks ei ole aur eesmärk omaette. Oluline on, et tootmine toimiks plaanipäraselt, kulud püsiksid kontrolli all ja tehniline lahendus ei seoks ettevõtet liigselt ühe kütuse või tarnesuunaga. Viimaste aastate energiakriisid ja hinnatõusud on näidanud, kui kiiresti võib seni sobiv lahendus muutuda liiga kalliks, jäigaks või lihtsalt liiga riskantseks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele