Hispaania suurim tsemenditootja Essentium
tahab Sillamäe sadama territooriumile ehitada vahelao ning
tsemenditehase, kirjutas Põhjarannik.
Hispaania päritolu Essentium Cement Eesti OÜ plaanitava Sillamäe tsemenditehase tootmisvõimsus ulatub 90 tonnini tunnis. Kolmes vahetuses töötamisel teeb see 500 000 tonni aastas, mida on kolm korda vähem kui toodetakse Kundas.
Sillamäe linnavalitsusele esitatud eskiisprojekti kohaselt kavandab arendaja peale tsemenditehase ja terminali ka raudteejaamast kolme juurdesõidutee ehitamist ning laadimisfrondi rajamist.
Sillamäe linnapea Ain Kivioru sõnul saab uues tehases tööd kuni 50 inimest.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Lift on investeering 15–20 aasta tööefektiivsusesse, ohutusse ja kulukontrolli. Kuid millal eelistada soodsat standardlahendust ja millal nõuab objekt erilahendust, mis projekteeritakse konkreetsete mõõtude, koormuste ja regulatsioonide järgi? Projecta Balti OÜ müügijuht Sven-Erik Talivere selgitab, mida jälgida tõsteplatvormide, kaubaliftide ja magnetiliste tõsteseadmete puhul projekteerimisest kuni investeeringu tasuvuseni.