Royal Dutch Shelli Nigeeria Soku
maagaasitehas seisab endiselt, vahendab Bloomberg.
Tehas suleti novembris, kuna varaste lõhutud augud torujuhtmes muutsid selle ebaturvaliseks.
„Sel ajal sulgesime 101 leket,“ ütles Shelli pressiesindaja Precious Okolobo. „Remondi järel neli päeva hiljem avastasime, et lõhutud on uued augud ja neid on juba umbes 200.“
„Remonti on takistanud turvaprobleemid, kuna relvastatud gängid on teinud võimatuks vajaliku personali ja varustuse vedamise,“ ütles Shelli Eastern Swampi tegevjuht Boma Brown. Tänu sulgemistele on Nigeeria kaotanud umbes 900 miljonit dollarit käivet ehk 180 miljonit kuus.
Põhiliseks gängiks on relvastatud Movement fot the Emancipation of the Niger Delta, kes võitlevad selle eest, et kohalikud vaesed saaksid osa nafta- ja maagaasirikkusest. Paljude gängide äripraktikaks on müügiks kütuse varastamine torujuhtmetest, naftatööliste pantvangivõtmine ja sõidukite ärandamine lunaraha nõudmiseks.
Seotud lood
Veebruaris tähistab 25. tegevusaastat tuleohutussüsteemide projekteerija, paigaldaja ja hooldaja Firetek OÜ, kes on tuleohutussüsteeme välja töötanud ning paigaldanud väga paljudele Eesti suurematele äriobjektidele. Ühe asutaja, ettevõtte juhi Georg Kanguri sõnul on nende eesmärk viia tuleohutus uuele tasemele ja võtta eksperdina osa sellealaste seaduste ning nõuete väljatöötamisest.