Suurfirmad soovivad saada vabastust
elektriaktsiisist ja panna piiri rohelise elektri tootmise toetuse tõusule,
lootes sellega parandada oma konkurentsivõimet.
Postimees kirjutab, et elektrienergia suurtarbijate liit, kuhu kuuluvad näiteks puitmassitehas Estonian Cell, Repo Vabrikud, Kunda tsemenditehas ja pelletitootja Graanul Invest, saatis äsja rahandus- ja majandusministrile kirja, milles teeb ettepaneku, et aastas üle 20 GWh elektrit tarbivad firmad võiks saada aktsiisivabastuse.
«Pooldame ettevõtete toetamist, aga saame aru, et see ei ole praegu väga lihtne riigieelarve pingelise seisu pärast,» lausus majandusministeeriumi asekantsler Einari Kisel ja lisas, et ta peab õigeks suurettevõtete elektriaktsiisivabastust.
Kiseli sõnul lubaks eurodirektiiv suurettevõtteid aktsiisist vabastada, rahvusvahelise konkurentsivõime tagamisel oleks sammul positiivne mõju.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Riigieelarvesse on selleks aastaks kavandatud 330 miljonit krooni elektriaktsiisi.
Seotud lood
Eesti tööstus seisab silmitsi paradoksiga – tööd ja tellimusi justkui jagub, kuid inimesi, kes need ära teeksid, mitte. Eriti terav on puudus kvalifitseeritud oskustöölistest nagu keevitajad ja CNC-pingi operaatorid, kelle leidmine kohalikult tööturult on muutunud pea võimatuks. “Spetsialistide puudus on jätkuvalt kõrge – uusi inimesi ei tule piisavalt peale ja samal ajal liigub kogenud tööjõud pensionile,” selgitab olukorda Hansavesti asutaja Janek Sirg.