Haapsalu Uksetehas, kes majandussurutises
rakendas aasta lõpus rohkem kui sajale töötajale lühendatud tööaega, kavatseb
aprilli alguseks koondada 35 inimest, kirjutas Lääne Elu.
„Supipoti ühes servas ei saa keeta rasvasemat suppi kui mujal,” ütles Haapsalu Uksetehase juhataja Ago Soomre, kes lisas, et üritas koondamisotsust edasi lükata, aga midagi pole teha.
„Uksetehase käive vähenes mullu 23 protsenti. Selle aasta algus ei tõota paremat,” ütles Soomre, kelle sõnul on Euroopa turul praegu veel raskem kui kohapeal. „Meil on tükitöö ja töötasu väheneb kõikidel,” märkis Soomre.
Pärast koondamist jääb uksetehasesse tööle 130 inimese ringis, kuid Soomre ei välistanud võimalust, et koondada tuleb ka edaspidi.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Kaabli pakkimissüsteemide arendaja ja tootja
Windak on tegutsenud juba ligi 30 aastat, sellest üle 20 Eestis. Tegemist on tehnoloogiapõhise tootmisettevõttega, kus tootmisprotsesside optimeerimine, automatiseerimine ja innovatsioon on strateegilise arengu keskmes. Ettevõte teenindab kliente üle maailma ning on viimastel aastatel palju tähelepanu pööranud tööprotsesside digitaliseerimisele.