22. jaanuar 2009
Jaga lugu:

Tallinn arendab välispartneritega 36 miljoni eest ökoregiooni

Tallinna linn püüab välisprojekti kaudu parandada keskkonnaseisundit Läänemere piirkonnas ja luua siin eeldused maailma esimese ökoregiooni tekkeks.

Projekti kogueelarve on enam kui 36 miljonit krooni, millest Tallinna puudutava osa eelarveks kujuneb üle 1,56 miljoni krooni. Linnavolikogu nõustus, et välistoetus moodustab Tallinna projekti maksumusest 85% ning linna enda rahaline panus on 234 690 krooni, sealhulgas 2009. aastal 82 tuhat krooni, teatas linnavalitsus.

Linnavolikogu otsuse kohaselt võtab Tallinn lihtpartnerina osa Läänemere piirkonna programmi 2007–2013 välisprojektist „Balti 21 öko-regioon (Baltic 21 Eco Region)”. Projekti eesmärgiks on arendada Läänemere piirkond maailma esimeseks ökoregiooniks, kus majanduslik areng toimuks tasakaalus keskkonnakaitse ja sotsiaalse vastutusega.

Abilinnapea Taavi Aas märkis, et seni pole Läänemere piirkonna areng jätkusuutlikuks ja keskkonnasõbralikuks regiooniks kulgenud ootuspäraselt. Säästlikuks ei saa tema sõnul pidada ülemäärast maakasutust ega liigset nõudlust energia järele. „Seetõttu on äärmiselt vajalik parendada piirkonna potentsiaali ja keskkonnakaitset ning edukalt toimivaid lahendusi tundma õppida,” leiab Aas.

Tallinn taotleb projektist ennekõike hoonete säästvat energiakasutust, lähtudes omavalitsuse planeerimistegevusest. Vastava teadusliku uurimustöö aitab teha Tallinna Tehnikaülikool. Partneritena osalevad projektis Rootsi, Saksamaa, Poola ja Venemaa ülikoolid ning regioonid.

Jaga lugu:
TÖÖSTUSUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad tööstusuudised igal nädalal enda postkasti.

Tööstusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Harro Puusild
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24harro@toostusuudised.ee
Roberta Lupp
Roberta LuppTööstusuudised.ee sündmusedTel: 5331 0510roberta.lupp@aripaev.ee
Rain Jüristo
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077Rain.jyristo@aripaev.ee