Nafta hind kukkus eile hilisõhtul New Yorgi
kaubabörsil 12 protsenti 42,63 dollarini barrel. Tegemist on musta kulla suurima
protsentuaalse hinnalangusega alates 2001. aasta septembrist.
Hinnalanguse põhjuseks oli USA nafta laoseis, mis kasvas eelmisel nädalal 6,68 miljoni barreli võrra 325,4 miljoni barrelini. Analüütikud ootasid vaid laoseisu kasvu vaid 0,8 miljoni barreli võrra.
See näitab, et nõudlus lõpptarbijate poolt puudub, kommenteeris uudisteagentuurile Bloomberg investeerimispanga Australia ja New Zealand Banking Groupi toorainestrateeg Mark Pervan.
Nafta veebruarilepingute hind kukkus eile 12 protsendi võrra 42,75 dollarini barrel.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Ehitusfirma NOBE rajas koostöös tellija Airport Cityga Tallinna lennujaama lõunaküljele ühe viimaste aastate tehniliselt keerukama tööstushoone Eestis – lennukihoolduskompleksi rahvusvahelisele lennundusettevõttele Magnetic MRO. Väljakutseks olid üle 40-meetrised kandepostideta silded, ulatuslik pinnasevahetus, ülim ehitustäpsus ning hoone vastavus eriti rangetele lennundusohutus- ja konstruktsiooninõuetele. Projektis lõi kaasa enam kui 80 koostööpartnerit.