Aastavahetuse eel lahvatanud Venemaa ja Ukraina gaasitüli jätkuks vähendas Ukraina eile gaasitarneid Euroopasse, vahendas Interfaks.
Gaasikraanide osalisest kinnikeeramisest teatas Naftogaz Ukraina juhatuse esimees Oleg Dubina, kelle sõnul pole Ukrainal allakirjutatud transiidilepinguid. Kärbete mahuna on nimetatud 21 miljonit kuupmeetrit ööpäevas.
Interfaksi andmetel vähendas Gazprom tarneid Ukraina tarbijatele 110 miljoni kuupmeetri peale, suurendades eksporti samal ajal 326 miljoni kuupmeetrini ööpäevas.
1. jaanuari hommikul teatas välismeedia, Venemaa lõpetas Ukraina varustamise gaasiga, sest hinnas ei suudetud kokkuleppele jõutud. Venemaa soovib, et Ukraina maksaks gaasi eest sama palju kui Euroopa.
Viimastel andmetel küsib Gazprom Ukrainalt 418 dollarit tuhande kuupmeetri eest. Ukraina peab optimaalseks hinnaks 201 dollarit kuupmeetrist ning tahab tõsta ka gaasitransiidi tasu.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 07.07.26, 09:20
Danival MW: edukas allhanke müügitöö algab ammu enne hinnapakkumise tegemist
Kui veel viis aastat tagasi piisas metallitööstustel uue kliendi leidmiseks heast hinnast ja mõnest kohtumisest, siis täna on allhanketööstuse müügitöö muutunud märksa pikemaks ja süsteemsemaks. Konkurents on kasvanud, kliendid kaaluvad otsuseid põhjalikumalt ning partnerit ei valita enam ainult tootmisvõimekuse või hinnakirja järgi.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele