Sloveenia köögitehnika tootja Gorenje
aktsia tegi kahe kuu suurima päevase kukkumise, kuna ettevõte andis
kasumihoiatuse, vahendab Bloomberg.
Gorenje aktsia hind kukkus 6,4 protsenti, 12 eurole. Aktsia on madalamal tasemel alates 2002. aasta aprillist.
Kuna kunded on tühistanud tellimusi, tuleb Gorenje kasum kolmandiku võrra väiksem. Samal ajal on ettevõttes kasvanud külmikute, pliitide ja teiste valgete kaupade laovaru. Ettevõte ekspordib umbes poole toodangust. Ettevõtte esialgne prognoos selleks aastaks oli 26 mln eurot 1,3 miljardi eurose käibe juures.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Organisatsioonikultuur ei ole loosung ega abstraktne mõiste, vaid igapäevaste valikute ja käitumiste kogum, mille mõju jõuab lõpuks ka ettevõtte tulemustesse.
Tripodi tegevjuhi ja partneri Maria Veltmanni sõnul on seos juhtimise kvaliteedi ja kasumlikkuse vahel selge, isegi kui seda ei ole alati lihtne otseselt mõõta.