Väo elektrijaam valmistub mürinal stardiks

2009. aasta alguses tööd alustavas Väo
elektrijaamas käib praegu seadistamine, millega kaasneb iga päev pool tundi
müra, teatas elektrijaama omanikfirma OÜ Digismart.

Seadistamise raames puhutakse torustikud auruga läbi. Sellega kaasneb lühiajaline müra, mis võib kuni 15. detsembrini põhjustada ebamugavusi elektrijaama vahetus läheduses elavatele inimestele. Auruprotsess kestab ligikaudu veerand tundi ja toimub iga päev kaks korda – hommikul kell 9 ja õhtul kell 18.

„Vabandame ümbruskonna elanike ees võimalike ebameeldivuste tõttu, kuid müra tekitav torustike läbipuhumine on jaama käivitamiseks vältimatu,“ ütles Väo Elektrijaama omanikfirma Digismart OÜ juhatuse esimees Andres Taukar.

Tallinna piirile Väole rajatava soojus- ja elektrienergia koostootmisjaama võimsus on 25 megavatti ja soojusvõimsus 49 megavatti. Elektrijaama planeeritud elektritoodang on kuni 160 gigavatt-tundi aastas ja soojusetoodang kuni 450 gigavatt-tundi aastas.

Jaama sisseseade tarnisid Siemens ja Soome firmad Noviter ning BMH Technologies. Käivitumisel asub jaamas tööle kuni 20 inimest.

Väo Elektrijaam hakkab kütusena kasutama puiduhaket, puidujäätmeid ja freesturvast. Kütusevarustuse tagamiseks on asutatud ettevõte Väo Hake OÜ.

Väo Elektrijaama omanikfirmast Digismart OÜ kuulub 75 protsenti BEN Energy OÜ-le ja 25 protsenti Dalkia grupi ettevõttele AS Tallinna Küte. BEN Energy OÜ on 90 protsendiga U.S. Invest ASile kuuluv energeetikaettevõte, mis investeerib elektritootmisse ning -jaotusse Eestis ning mujal.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara