Kalla Mööbel – TOPi teine koht tuli stabiilse kasvuga

Paar nädalat tagasi sai Saaremaa üks
tuntumaid mööblifirmasid OÜ Kalla Mööbel meeldiva sõnumi – Äripäeva
koostatud mööblitootjate TOPis jõudis ettevõte teisele kohale.

Selle saavutusega edestas Kuressaares tegutsev firma säärast Eesti mööblitööstuse kogenenud suurtegijat nagu AS Standard, mis oli pingereas kolmandal kohal, kirjutas Oma Saar.

“Ise arvasime, et me nii kõrgele kunagi ei satu, sest meiesugused küllaltki stabiilse ja järkjärgulise arenguga ettevõtted ei tohiks säärastes edetabelites esikohtadel olla,” märkis OÜ Kalla Mööbel praegune tegevjuht ja firma üks rajajatest Robert Pajussaar selgituseks.

“Nende edetabelite koostamisel võetakse ju peamiselt arvesse käibe ja kasumi kasvu,” jätkas ta. “Kui need näitajad on sul kõrged, siis sa kõrgele kohale ka platseerud. Meie siin oleme aga kogu oma olemasolu vältel väga stabiilse ja mõõduka kiirusega arenenud, mis on elujõulise ettevõtte jaoks täiesti normaalne nähtus.”

Samas oli aga ilmne, et Äripäeva tunnustus ei jätnud Kalla Mööbli tegevjuhti siiski ükskõikseks, eriti kui arvesse võtta meie majanduses praegu ühe enam maad võtvaid protsesse: “Nüüd aga toimus meile enestelegi üllatuseks säärane kiire liikumine etteotsa. See näitab kindlasti, et paljud meie konkurendid pole ikkagi suutnud niivõrd kiiresti ja efektiivselt turul toimuvatele muutustele reageerida.”

Pajussaare sõnul on kõige tähtsam, et praeguses keerulises majandusolukorras on nad suutnud oma kulud stabiilsed hoida ja pole kaasanud kasvu tekitamiseks lisavahendeid. “Kindlasti näitab just see meie ettevõtte tugevust, et ka antud turusituatsioonis suutsime me võtta maksimumi,” lausus ta.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara