Rohelised: ebaefektiivsete tööstusharude doteerimine tuleb lõpetada

Erakond Eestimaa Rohelised (EER)
volikogu võttis vastu pöördumise, milles toetati Euroopa Liidu
ambitsioonikat energia-kliimapaketti ning avaldati lootust, et ÜRO
kliimakonventsiooni läbirääkimistel jõutakse kiiresti siduvate kokkulepeteni.

Eestimaa Roheliste volikogu pöördumises soovitati muuhulgas Euroopa Liidu uutel liikmesriikidel lõpetada ambitsioonika paketi torpedeerimine, teatas erakond.

Eestimaa Rohelised on arvamusel, et Euroopas ei tohi keskkonna ja tuleviku arvelt edasi doteerida kliimamuutusi esilekutsuvaid ja ebaefektiivseid tööstusharusid. "Toetame süsiniku emissioonikaubandust kui toimivat turumehhanismi ning soovime, et võimalikult suur osa saastekvooti müüakse oksjonitel," seisab pöördumises.

Eestimaa Roheliste volikogu soovitab Eestil oma siseriiklike energiaotsuste juures arvestada kujuneva uue rahvusvahelise reaalsusega ning võtta senisest ambitsioonikamaid sihte.

EER leiab ka, et Euroopa peab jääma energeetikat ja kliimat puudutavates küsimustes maailmas teenäitajaks. Volikogu pöördumises soovitakse, et uue rahvusvahelise leppega võtaks nii tööstusriigid kui kiiresti areneva tööstusega arengumaad endale siduvaid kohustusi.

Eestimaa Rohelised soovitavad luua tagatud ja ennustatava laekumisega fondi, mille kaudu rahastada arengumaade tegevusi oma emissioonide vähendamiseks ja kliimamuutuste tulemustega kohanemiseks.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara