Kas Lukoil sulgeb oma Eesti kontori?

Lukoili esindajad Eestis, nende juhid Lätis
ning peakontori töötajad Moskvas kommenteerivad väga kidakeelselt infot muutuste
kohta ettevõtte struktuuris, mis peaksid hakkama kehtima 2009. aasta 1.
jaanuarist, kuid samas ei lükka ka kuulujutte ümber.

Lukoil Eesti arendus-ja tehnikadirektor Sergei Dudko kinnitas, et nad kavatsevad koondada mõned kontoritöötajad, kuid neil ei ole plaanis tervet kontorit sulgeda.

Dudko sõnul on töötajate koondamine järgmise aasta algusest alates tingitud Lukoil kulude optimeerimisega. Direktor teatas, et praegu töötab kontoris 38 inimest. Küsimusele, kas vastab tõele informatsioon 14 töötaja koondamisest, vastas Dudkov: "Koondamine tuleb väiksem. Pealegi, ei tasu asja dramatiseerida - keegi lahkub omal soovil, kellelgi lõpeb leping."

Kuulujutud kontori sulgemisest nimetas Dudko laimuks. Lukoil tanklate töötajaid koondamised ei puuduta. Vastupidi, ettevõte planeerib avada uusi tanklaid (täna Eestis tegutseb 38 tanklat). Kindlat arvu Dudko nimetada ei tahtnud.

Moskvast, Lukoili peakontorist kommenteeriti Eesti esinduse võimalikku sulgemist samuti napisõnaliselt. "Meil ei ole sellist infot. Pöörduge kommentaari saamiseks meie Leedus asuva tütarettevõtte Lukoil Baltija poole. See on iseseisev majandusüksus ning vastutav ettevõtte tegevuse eest Baltimaades. Neil on õigus võtta vastu iseseisvalt otsuseid hinnakujunduspoliitika, kulutuste ja personali osas. Jah, nad võivad seda teha," tegi kokkuvõtte ettevõtte Vene p??kontori pressiesindaja.

Lukoil Baltija ei hakanud midagi ei kinnitama ega ümber lükkama, kuid oli tunda, et levivad jutud ei olnud pressiesindaja jaoks uudis. "Ma pean juhtkonnaga nõu ning lähipäevil saadame teile pressiteate," teatas Leedu ettevõtte "Avalike suhete tehnoloogiad" direktor Kästutis Gätðas. See ettevõte esindab Lukoil Baltijat avalikes suhetes.

Osale arutelus

  • dv.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara