Artur Tooman • 18 november 2008

Coca-Cola tootmine võib kolida Eestist minema

Karastusjookide tootja Coca-Cola võib viia lähiaastatel oma tootmise Eestist Lätti.

Coca-Cola Eesti avalike suhete juht Annela Laaneots teatas, et tootmise sulgemist ei planeerita. "Meie ettevõte otsib kogu aeg võimalusi tagada äri püsivust ning konkurentsivõime kasvu Baltimaades. Me teatasime töötajatele, et hetkel on käsil investeerimisstrateegia ülevaatamine ning ettevõte uurib tulevaste investeeringute erinevaid variante," seletas Laaneots.

Tema sõnul on nüüd selge, et parim variant Baltimaade tootmise jaoks on investeerida uude tootmisobjekti, mis vahetaks välja olemasoleva Tallinna tehase.

"Pärast võimaliku asukoha variantide kaalumist jõuti otsusele, et parim koht uue tehase jaoks oleks Läti, kuna see vastab kõige paremini meie nõuetele. Lõplikku otsust ei ole veel tehtud," teatas Laaneots ning lisas, et küsimusele, kas ehitatakse tehas Lätis või mitte saab vastata alles 12 kuu pärast.Toetudes eelnevale kogemusele võib kindlalt öelda, et uue tehase ehituse ettevalmistamiseks kulub 2-3 aastat, kinnitas Laaneots.Karastusjooke tootev ettevõtte annab hetkel tööd enam kui 250 inimesele. "Me ei ole kedagi koondanud ega sundpuhkusele saatnud," kinnitas tema."Reeglina toodetakse kõik Baltimaade turgudel müüdavad Coca-Cola joogid Eestis. Kuid Eesti turg on kolmest riigist kõige väiksem ning seetõttu otsivad nad võimalust kulude optimeerimiseks," kommenteeris A. Le Coq AS juhatuse esimees Tarmo Noop.Noobi arvates ei ole antud otsus tingitud langusest karastusjookide turul. Tema sõnul kahanes käesoleval aastal müük 2-3% võrra, järgmisel aastal langeb eeldatavasti veel 5% ulatuses.

2006. aastal teenis Coca-Cola HBC Eesti 631 miljoni kroonise käibe juures 46 miljonit krooni kasumit. Karastusjookide tootja toodangust läks 45% ekspordiks Lätti ja Leetu.

Eelmise aasta aruannet pole ettevõtte äriregistrile veel esitanud.

Jaga lugu:
Seotud lood
TÖÖSTUSUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad tööstusuudised igal nädalal enda postkasti.

Tööstusuudised.ee toetajad:

Harro Puusild
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24
Rain Jüristo
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077