Rootsi autotööstus pidurdab järsult

Nii Volvo kui Saab on Rootsis teada andnud
suurtest koondamiskavadest ja tootmisvõimsuste vähendamisest, sest nende
sõiduautode müük on kukkunud turu üldisest langusest kiiremini.

Täna ehmatas USA Fordile kuuluv Volvo sõiduautode divisjon teatega, et lisaks juunis koondamisteate saanud 1200-le töötajale saab Rootsis lähiajal hundipassi veel 900 inimest. Värskelt lahkus ametist firma juht Fredrik Arp.

Volvo sõiduautode tootmist on kavas vähendada 5% ehk 20 000 sõiduki võrra. Kokku on Göteborgis Rootsis Volvo palgal 13 000 inimest, vahendab Rootsi meedia.

Suurkoondamiste põhjuseks on järsult kukkunud müük nii USAs, mille arvele langeb 20% Volvo müügist, kui Euroopas, kuhu läheb 50% Volvo toodetud 458 000 sõiduautost. Lisaks on eriti augustis väga halvasti läinud Venemaal, millest on saanud Volvole tähtsuselt viies turg.

USAs kukkus augustis Volvode müük 48% - turu üldisest langusest oluliselt kiiremini. Sama lugu Euroopas – aasta algusest juunini miinus 10% (kogu turg võrdluseks 2%). Analüütikute sõnul ei ole Volvol selliseid vähese kütusekuluga mudeleid, mis vastaks autoostjate muutunud soovidele.

Suurtest koondamistest andis hiljuti teada ka SAAB- Rootsi Trollhättani tehase 2000 töölisest võivad tööta jääda pea pooled. Euroopas on SAABi müük kahanenud 13%.

Kokku on Rootsis autotööstuse palgal 127 000 inimest ning tööstusharu arvele langeb neljandik tööstuse investeeringutest uurimis- ja arendustegevusse.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara