Voitkade süütevedeliku tootja läks pankrotti

Möödunud nädalal kuulutas Viru maakohus
välja sajandivahetusel Voitkade nimelise süütevedeliku tootmisega tähelepanu
tõmmanud Kiviõli Keemiagrupi pankroti.

Mullu tootis Kiviõli Keemiagrupp põhiliselt auto- ja olmekeemiat ning juurutati ka uusi tooteid, seisab ettevõtte majandusaruandes. Firma uueks osanikuks sai OÜ Flexoil ja netokäibeks kujunes 9,6 miljonit krooni. Kogu käibest läks 4 miljonit krooni seotud osapoolte AS Tanklavarustuse ja OÜ Flexolili arvele.

Nii 2006. kui 2007. aastal sai Kiviõli Keemiagrupp 0,2 miljonit krooni kahjumit. Tunamulluseks käibeks oli 9,2 miljonit krooni.

Tähelepanuväärne on see, et aastavahetusel oli Kiviõli Keemiagrupi pangakontodel ja kassas kokku vaid 375 krooni. Seegi raha asus kassas. Krediidiinfo andmetel Kiviõli Keemiagrupp kellelegi võlgu pole. Firma põhikapital ulatub 1,1 miljoni ja 2007. a bilansimaht 4,7 miljoni kroonini.

Kiviõli Keemiagrupi pikemaajaliste koostööpartnerite nimekirjast leiab ASid Tehnoplast, Salome Auto, Kaubaekspress, KG Knutsson ja OÜd AP Chemicals, Kiviõli Keemiatööstus ning Nordic Grupp. Mullu sõlmiti koostöösidemed Põlevkivi Kaevandamise ASi ja VKG Resinsiga.

Mullu andis Kiviõli Keemiagrupp leiba üheksale inimesele. Ettevõtte omanike ringi kuuluvad ärimehed Riivo Eensalu ja Leino Einer. Ettevõtte kauaaegne juht ja omanik Sulev Süvari müüs osaluse möödunud aasta aprillis.

Viru maakohus nimetas Kiviõli Keemiagrupi pankrotihalduriks Tarmo Villmanni. Võlausaldajate esimene üldkoosolek toimub 25. septembril Jõhvis. Villmannilt ei õnnestunud aripaev.ee-l täna kommentaari saada.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara